Riksstämma i Örebro

Riksstämma i Örebro!

Naturskyddsföreningens framgångar bygger på våra medlemmars stöd och ideella arbete. Vi arbetar regionalt i 24 länsförbund och lokalt i 270 kommunkretsar. Vartannat år bjuder vi in alla medlemmar till riksstämman, som är det högsta beslutande organet. Stämman utser en styrelse som leder riksföreningens arbete. Till sin hjälp har styrelsen ett kansli med cirka 90 anställda.

Det går fortfarande att anmäla sig till riksstämman i Örebro den 14-15 juni. Kortfattat program:

fredag 13 juni:
Nätverksträffar, utbildningar

lördag 14 juni:
Utskottsarbete och Fest

söndag 15 juni:
Stämmoförhandlningar

söndag till onsdag 15-18 juni:
Utflykter med Örebro länsförbund

Läs mer på Naturkontakt!

https://riksstamma.naturkontakt.naturskyddsforeningen.se/

 

 

Dela

Kommentera

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *